Povinné zmluvné poistenie

Nové PZP za najlepšiu cenu môžete mať už za pár minút!

Online PZP prostredníctvom Netfinancie

Povinné zmluvné poistenie si uzavrite najvýhodnejšie vďaka porovnávacej kalkulačke

Povinnosti si treba plniť. Predídete tak možným problémom a sankciám. Dobre to vedia aj držitelia motorových vozidiel. Každoročne riešia otázku, kde si povinné zmluvné poistenie uzatvoria. Je to totiž poistenie, ktoré je dané zo zákona, a preto je nutné ho uzatvoriť.

Ide o poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla v rámci cestnej premávky.

Zjednodušene to znamená, že ak príde k dopravnej nehode a za vinníka budete určený vy, náhrada škody na poškodenom vozidle druhého účastníka bude plynúť z vášho pzp. V tom spočíva spomínaná zodpovednosť.

K tomu, aby ste sa však domohli náhrady škody na vlastnom poškodenom vozidle, vám povinné zmluvné poistenie nepostačí. Výhodné je uzatvoriť taktiež havarijné poistenie, hlavne ak ide o nové motorové vozidlo.

Porovnajte si ceny PZP a ušetrite!

Keďže poistný trh je na Slovensku veľmi bohatý, nastáva otázka, kde je výhodné svoje vozidlo poistiť. Aby vodič nasledujúci rok neľutoval dané rozhodnutie a z poistky získaval len výhody.

Na tento účel bola vytvorená praktická kalkulačka, vďaka ktorej si viete rýchlo a jednoducho porovnať povinné zmluvné poistenie a jednotlivé výšky poistného u všetkých poisťovní. A nemusíte pritom navštíviť ani len jednu pobočku.

My to urobíme za vás. Samozrejme, online. Budete tak môcť pohodlne zistiť, v ktorej poisťovni vám na základe údajov o vás a vašom vozidle ponúkajú to najvýhodnejšie povinné zmluvné poistenie. Aj napriek tomu, že ide o službu cez internet, prípadne telefón, klient nie je o nič ukrátený. S uzatvorením poistnej zmluvy získava rovnaký servis a služby, ako keby si zmluvu uzatváral osobne. Profesionálni poradcovia poskytujú infoservis a pomoc aj v prípade škodovej udalosti. O klientov je tak postarané z každej strany.

Uzatvorte si povinné zmluvné poistenie ľahko a rýchlo!

  • Vyplňte základné údaje o vozidle (druh vozidla, rok výroby, objem valcov, výkon motora) alebo zadajte EČV.
  • Doplňte ďalšie údaje o aute a jeho držiteľovi.
  • Z vygenerovaného prehľadu si vyberte najvýhodnejšiu ponuku PZP.
  • Zvoľte si frekvenciu platby a doplňte údaje o poistníkovi.
  • Zadajte ďalšie údaje o poisťovanom vozidle (číslo osvedčenia o evidencii, ŠPZ, VIN číslo, počet dverí a farbu vozidla).
  • V rekapitulácii si skontrolujte správnosť uvedených údajov a odošlite návrh zmluvy.
  • Skontrolujte si doručenie e-mailu s potrebnými dokumentami, na základe platobných údajov uhraďte poistné a do auta si dajte zelenú kartu.

Povinné zmluvné poistenie cez Netfinancie.sk je tak najvýhodnejší spôsob, ako si splniť svoju zákonnú povinnosť.

Dr. Milan Ficek - Právna poradňa